Ekologické vatové tyčinky

Každý den se vyrobí 1,5 miliardy vatových tyčinek na jedno použití. Každý rok se použije a zahodí bilion plastových výrobků na jedno použití - často končí na plážích a v oceánech a poškozují tak mořský život nebo jsou zakopány na skládkách do naší půdy. Zakoupením ekologické vatové tyčinky pomáháte snižovat škodlivé odpady ovlivňující naše životní prostředí. 🌱


Tyčinky do uší neboli uchošťoury používat prostě potřebujeme. Ale musí být nutně plastové? Musí končit v moři, kde se za ně zahákne mořský koník? Nemusí. Mohou být rozložitelné. Jako jsou ty naše. Jemné, citlivé, bezpečné a 100% ekologické.

Tyto tyčinky jsou vyrobené ve dvou materiálových variantách a to papírové nebo dřevěné. Papírové jsou vyrobené z recyklovatelného tvrdého kartonu. Dřevěné tyčinky jsou vyrobené z bambusu a lze je třídit do Bio odpadu. Konec tyčinky je ze 100% jemné bavlny. K dispozici dva druhy konců - kónický s vroubky a zakulacený - vyzkoušej oba a zjisti, který budeš preferovat.Čištění uší

Na téma čištění uší vatovými tyčinkami najdete na internetu mnoho rozporuplných reakcí. Někdo říká rozhodně ano, někdo říká rozhodně ne. My říkáme: všeho s mírou. Rozhodně ne každý den a rozhodně ne do hloubky, spíš jen tak jemně u vstupu do zvukovodu. Uši jsou velmi samočistící a maz se v nich netvoří omylem, má svůj význam. Nicméně někdy se nám ušní šťourátka prostě hodí nejen na čištění uší, ale třeba i na doladění make-upu :).

Proč bambus?

Bambus má řadu výhod. Je ho hodně a roste rychle (ve správných podmínkách zvládne až 1 metr/den). To znamená více kyslíku a více zpracovaného CO2. Na světě pokrývá asi 32 mil. Ha (opravdu hodně fotbalových hřišť) a k jeho pěstování netřeba žádných pesticidů, protože je přirozeně antibakteriální.